0 212 265 00 09
Slide Resmi
Slide Resmi
Slide Resmi
Slide Resmi
Slide Resmi
Slide Resmi
Slide Resmi
Slide Resmi
Bulgaristan Takip Formları

Bulgaristan Turistik Vize

 

 

Bulgaristan Turistik Vizesi 

 

Bulgaristan turistik vizenizi alabilmemiz için aşağıdaki belgeleri, konsolosluğa ya da kurumumuza gelmenize gerek kalmadan kargo veya kurye ile aşağıdaki adresimize gönderirseniz 5 iş gününde vizenizin sonucunu size yine kargo/kurye ile gönderiyoruz.

 

1- Hotel rezervasyonu (Bulgar vize için) 

2- Kaşeli imzalı içinde min. 3000tl olan banka hesap ekstresi /cüzdanı

3- Vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Bulgaristan vizesi için kullanmak üzere)

4- Biyometrik foto 2 adet (Bulgaristan konsolosluğu ölçüleri)

5- Pasaport (min. 6 ay geçerlilik süresi olmalı)

6- 18 yasından küçük çocuklar için anne babadan noterden muvafakatname gerekmektedir. (Birlikte seyahat etseler bile gerekli)

Kargo: Yurt içi Kargo (Akatlar Şubesi)

Kurye: Temur Kurye – Tel: 0212 549 6881

Adres: Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sit 6.blk D4 Ulus -Levent/İstanbul

 

Sık Sorulan Sorular

1- Bulgaristan Konsolosluğu Turistik vizeyi kaç günde veriyor?

Bulgaristan Konsolosluğu / Büyükelçiliği acil bir istisnai durum olmadığı sürece 5 iş gününde sonuçlanmaktadır.

 

2- Bulgaristan acil turistik vizeyi hangi durumlarda vermektedir?

Bulgaristan Konsoloslukları ya da Büyükelçiliği turistik acil vize vermemektedir. Ancak acil durumlarda iş görüşmeniz olup Bulgaristan’daki firmadan size yazılı dış işleri bakanlığı konsolosluk ve büyükelçiliğe gönderirlerse aciliyet durumunuz değerlendirmeye alınır. Veya hastanız, cenazeniz, trafik kazası olma durumlarında konsolosluk/Büyükelçilik aynı günde size vize verebilir. Ayrıntılı bilgi ya da destek için temsilcililerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır…

 

3- Bulgaristan Varna, Sofya, Plovdiv şeklinde birkaç şehir dolaşacağız. Her şehirde 1 veya 2 gün kalacağız. 5 günlük turistik vize alabilmemiz için hangi hotelden size rezervasyon getirmemiz gerekmektedir ?

Bulgaristan turistik vize alabilmeniz için Bulgaristan’da kalacağınız gün kadar hotel rezervasyonu getirmeniz gerekmektedir. Eğer 3 farklı hotelde kalacaksanız 3’ünden de rezervasyon almalısınız.

 

4- Bulgaristan Konsolosluğu turistik 6 ay multi çok girişli vize veriyor mu?

Bulgaristan Konsolosluğu, vize merkezleri ve akredite edilmiş turizm acenteleri tarafından başvurularınızda Turistik Bulgar multi vize verilmiyor. Ancak bazı durumlarda da 2 girişli turistik vize vermektedir. 

Bakanlıklar özel izinlerle kış sezonlarında kayak turizmine katkıda bulunmak için özel izinlerle 3-6 aylık çok girişli Bulgaristan multi vize verilmektedir.
Bu sene İç İşleri  Bakanlığıyla ve Turizm Bakanlığının ortak çalışmasıyla Bulgaristan’a gelen turistleri artırmak adına aldıkları karardan kış sezonu boyunca 15.04.2014 tarihine kadar çok girişli multı vize vereceklerine beyan ettiler. Hiç vizesi olmayana kayak otellerinde herkese çift girişli Bulgaristan turistik vizesi daha öncel 1 turistik vizesi olanlara 15.04.2014 geçerli çok girişli 60 günlük Bulgaristan multı vize verildi. 

 

5- Çift girişli Bulgaristan Turistik Vize nasıl alabiliriz? 

Bulgaristan 3 gün kalacağız. Oradan Makedonya’da 3 gün kalacağız. Dönüşte tekrar Sofya’da 1 gece konaklayarak Türkiye’ye geri döneceğiz. 2 girişli Bulgar turistik vize nasıl alabiliriz?

Bulgaristan turistik vizeye başvururken dilekçenize programı yazarak hotel rezervasyonlarınızı ekleyin, 2 girişli vize istediğinizi mutlaka belirtmelisiniz.

 

6- Bulgaristan’da aracımızla dolaşacağız, beğendiğimiz hotelde konaklayacağız. Belli bir hotelderezervasyonumuz da yok, turistik vizeyi nasıl alırız?

Bulgaristan turistik vize alabilmeniz için hotel rezervasyonu temini etmeniz gerekir. Bu konuda size basit bir Bulgaristan tur programı yapabiliriz. Temsilcilerimizden yardım almaya 
çekinmeyin size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır. 0212 287 73 33

 

7- Bulgaristan Turistik vizeme ret geldi ne yapmam gerekiyor?

Öncelikle Bulgaristan Konsolosluğu’nun size ret verdiğinden emin olun. Size ret vermelerinin sebebini hangi maddeye dayandıklarını yazacaklardır. O belgenizle birlikte temsilcilerimizden yardım alarak bu konuda yüz yüze görüşmek için kendilerinden randevu alırsanız hukuki yönden destek ve yardımcı olmaktan, size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

 

8- Bulgaristan Turistik seyahat gerçekleştirebilmek için araç yeşil sigorta, hotel, vize ücreti, 
Bulgaristan konsolosluk harcı, gibi başka nerelere, ne kadar ödeme yapmam gerekiyor?

a- Aracınıza uluslar arası yeşil sigorta 30 gün 100€ (halk dilinde araç vizesi denilir)

b- Uluslar arası ehliyet (beynelmilel) 350 tl

c- Bulgaristan aracı kurum  (vize merkezi) 25 €

d- Bulgaristan 30.ooo € kapsamlı seyahat sağlık sigortası yıllık 60, 6 aylık 40 € 

e- Bulgaristan turistik vize büyükelçiliği/konsolosluk vize harcı 60€

f- Bulgaristan konaklama hizmeti, hotel rezervasyonu için ödeyeceğiniz bedel

g- Bütün bunlarla uğraşmak istemezseniz vizeciniz ya da acentenize ödeyeceğiniz hizmet bedeli

 

9- Bulgaristan Konsolosluğu Vizeme Ret verdi ama ücretimi geri vermedi. Param yandı mı?

Konsolosluklar vize ücreti altında aldıkları turistik vize ücretini, vize verme karşılığında almazlar. Sizin Bulgaristan’a seyahat edebilmenizin uygunluğunu araştırma karşısında alırlar. Bulgaristan ve hiç bir konsolosluk size vizenize ret gelirse ücret iadesi yapmaz /yapamaz.

 

10- Bulgaristan vize başvuru formunu nerden alabilirim, nasıl doldurabilirim?

Yukarıdaki belgeleri bize getirdiğiniz takdirde sizin form dilekçe tarzı tüm evrak bürokrasilerinizi biz yazıp dolduruyoruz. Bize bilgi formunuzu doldurmanız yeterli.

Kendiniz doldurmak isterseniz

http://www.vizemerkezi.com/index.php?ulke=bulgaristan-vizesi&ulke_icerik=bulgaristan-vize-basvuru-formu linkinden tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz. 

Bulgaristan Konsolosluğunu tel ve adresi :http://www.vizemerkezi.com/index.php?ulke=bulgaristan-vizesi&ulke_icerik=bulgaristan-istanbul-konsoloslugu