Form & Dilekçe

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vizesi başvurularınız için hazırlamanız gereken evraklar arasında başvuru formu da bulunmaktadır. Formu nasıl doldurmalıyım, doldururken özellikle dikkat etmem gereken bir yer var mıdır, formu yardım almadan doldurabilir miyim, merak edilen sorular arasındadır. Sayfamızın devamında form örnekleri mevcuttur, pdf olarak indirebilir, başvurunuz için indirdiğiniz formu doldurup kullanabilirsiniz.

Başvurunuz için gerekli hazırlıkları yapmadan önce seyahat amacınızı netleştirmeniz gerekir. Evraklarınızı seyahatinize uygun hazırlamalı, başvuru formunuzu ise yine seyahat amacına göre doldurmalısınız. Kısa süreli kalış izni veren c vize türlerinden olan turistik, ticari, aile ziyaret vize başvuruları için konsolosluk biriminin talep ettiği tüm evraklar eksiksiz bir şekilde sunulmalıdır.

Bulgaristan vize başvuru formu, vizeye başvuracak olan kişiyi tanımak amacıyla hazırlanan resmi bir belgedir. Başvuru sahibi kişisel bilgilerini; ev adresini, iş adresini, telefon numarasını, ulusal birey numarasını, aile bilgilerini forma eksiksiz olarak yazmalıdır. Aynı zamanda form, başvuru sahibinin ne tür vize talep ettiğini gösterir. Seyahat sürenizle orantılı olarak kalış sürenizi de yazmalısınız.

Başvuru formu sunulmadan yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Dolayısıyla formun seyahat amacına uygun olarak doğru bilgilerle doldurulması gerekir. Yanlış ya da eksik olarak verilen bilgiler başvuru değerlendirme aşamasında olumsuz sonuçlarla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir.

Sayfamızda yer alan başvuru formlarını inceleyerek, seyahatinize uygun bir şekilde doldurmak için dosyayı indirebilirsiniz. Formu büyük harflerle doldurunuz. En altta yer alan imza bölümünü imzalamadan başvurunuzu teslim etmeyiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan vize başvuru formu nasıl doldurulur sorularına yönelik olarak hazırlamış olduğumuz bu içeriğin siz değerli ziyaretçilerimiz için faydalı olmasını umuyoruz. Başvurularınızı Hermes Consulting ile tamamlamaya karar verdiğinizde form doldurma işlemleriniz için sizlere destek olmaktayız.

Öncelikle tüm başvuru sahiplerinin yaşına bakılmaksızın form doldurması gerektiğini hatırlatıyoruz. Yaşına girmemiş çocuğunuzla birlikte seyahat edecekseniz bile onun için dosya hazırlamalı ve mutlaka bir başvuru formu doldurmalısınız. Ancak 18 yaşından küçük çocuklar için form doldurma ve imzalama işlemlerini anne/babası ya da vasisi yapabilir. İmza bölümünü ise ebeveynleri olarak anne ve babası ya da vasisi imzalamalıdır.

Başvuru formu için sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak doldurmaya gayret ediniz. Ulusal birey numaranızı, pasaport numaranızı, iletişim adreslerinizi, giriş sayısını, ülkede kalış süresini ve seyahat tarihlerinizi doğru yazdığınızdan emin olmalısınız. Formunuz sizin doldurduğunuz şekilde değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru formunu doldururken;

  • Seyahat amacınıza uygun kategoriyi işaretleyin,
  • Seyahat tarihlerinizi (gün-ay-yıl) olarak doğru yazdığınızdan emin olun, yanlış yazmanız halinde o şekilde onaylanabileceğini unutmayınız.
  • Formu büyük harflerle ve eksiksiz bilgilerle doldurunuz, adresinizi ve kişisel bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olunuz.
  • İletişim bilgilerinizi yazarken eksiklik olmamasına dikkat ediniz, konsolosluk birimi başvuru değerlendirme sürecinde kişiye ulaşmak isteyebilir.
  • Seyahat amacınıza uygun olarak başvuru formunu doldurduktan sonra en altta bulunan imza yerini imzalamayı unutmayınız. Reşit olmayan başvuru sahiplerinin formunu anne/babası ya da vasisi imzalamalıdır.

Başvurularınız için Hermes Consulting olarak sizlere hizmet sunmaktan keyif duyarız. Kısa süreli c vize başvurularını için şahsen gelmenize gerek kalmadan işlemlerinizi başlatmakta ve sonuçlandığında ise pasaportlarınızı adresinize göndermekteyiz. Uzun süreli d vize başvurularınız için ise de başvuru formu doldurma, evrakların tercüme ve tasdik işlemleri, seyahat sağlık sigortası gibi hizmetlerimiz vardır. Vize başvurularınızı yorulmadan hızlı  ve kolay bir şekilde tamamlamak için çağrı merkezlerimizi arayarak müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

bulgaristan vize başvuru formu Başkonsolosluk Vize Başvuru Formu  bulgaristan vize başvuru formu Büyükelçilik Vize Başvuru Formu