Bursa Bulgaristan Konsolosluğu

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Bursa Bulgaristan Konsolosluğunun görevleri arasında, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, pasaport yenileme, uzatma, çıkarma, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, vize, Türkiye’de bulunan Bulgaristan vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık işlemlerini yerine getirmek, noter ve evrak tasdik işlemleri yer almaktadır. Bursa Bulgaristan Konsolosluğu'nun yetki alanına genel olarak Türkiye'nin tüm şehirleri girmektedir. Kısa süreli vize işlemleri için tüm illerden başvuru kabul edilirken uzun süreli vize başvuruları için ikamet esası önemli oluyor. Pasaport ve liçna kart başvuruları için de kişinin ikameti önemlidir. Pasaport randevu alma işlemleriniz için elektronik ortamda randevu almanız gerekir. Hermes Consulting olarak randevu işlemlerinizde sizlere yardımcı olmaktayız.

Bursa Konsolosluğu iş yoğunluğu fazla olan konsolosluklardan biridir. Dolayısıyla başvurularınızı yaparken bu bilgiyi göz önünde bulundurunuz. Sayafmızın devamından konsolosluk numarası, adresi ve haritadaki yerini bulabilirsiniz.

Adres: Adalet Mahallesi, Aydın Sokak, No:1 / BURSA

Telefon:  +90 (224) 245 55 00

E posta:  Office.BURSA@mfa.bg

Bulgar Konsolosluğu Dışişleri Bakanlığı Resmi Web Sitesi: http:// www.mfa.bg/bg/

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Randevu 

Bursa Bulgaristan vize türleri kısa ve uzun süreli olarak iki kategoride incelenir. Başka bir ülkeye giderken Bulgaristan üzerinden yapacağınız transit geçişlerde A tipi Bulgaristan vizesi, kısa süreli turistik seyahatleriniz için C tipi Bulgaristan vizesi, iş kurmak, oturum, vatandaşlık gibi işlemler için alınan uzun süreli vizeye ise D tipi Bulgaristan vize prosedürü uygulanmaktadır. Seyahat türünüze göre hangi vizeye başvuracağınızı belirledikten sonra Bursa Bulgaristan Konsolosluğu’na başvurabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunurken formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Pasaport ve liçna kart başvuruları için belgelerinizi hazırladıktan sonra randevu alma işlemleriniz için yardımcı olmaktayız.

Vize ve pasaport işlemlerini Bulgaristan makamlarının yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla da yapabilirsiniz. Vize işlemleriyle ilgili 17 yıldır başarılı bir şekilde hizmet veren Hermes Consulting ise, Bursa Bulgaristan vize işlemleri içinde önemli bir danışmalık firmadır. Bursa’da ikamet eden Bulgaristan vatandaşlık, Bulgaristan vize, noter tasdiki, evlilik gibi işlemleri yapmak isteyen kişiler Hermes Consulting’in Bursa ofisiyle iletişime geçerek işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonuca ulaştırabilirler. 

Hermes Consulting Bursa ofisini arayarak müşteri temsilcilerimizle seyahatiniz hakkında görüşme yapabilir, gerekli evrak listesi talep edebilir ve planlamalarınızı bu doğrultuda yapabilirsiniz. Konaklama ve ulaşım rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, evrak kontrolü, başvuru formu doldurma sizlere sunmuş olduğumuz hizmetlerimizdir. 

Bulgaristan Konsolosluğu yetkili acentası Bursa olarak vize işlemleri ve pasaport, liçna kart randevuları için sizlere hizmet vermekteyiz.

Bulgar Bursa vize işlemleri için Hermes Consulting Telefonu: +90 (224) 322 20 73 

Bursa Bulgaristan Konsolosu 

Evgeni Vasilev

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Çalışma Saatleri 

Pazartesi-Cuma: 09.00-17.30

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Vize Başvuru Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-12.00

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Pasaport Teslim Saatleri 

Pazartesi- Cuma : 09.00- 12.00 

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Tatil Günleri 2017

Bursa Bulgaristan Başkonsolosluğu, Bulgaristan ve Türkiye’deki resmi tatil günlerinde de çalışmalarına ara verebiliyor. Bu nedenle Bursa Bulgaristan Konsolosluğu’nda işlemleri olanların bu tarihleri göz önünde bulundurmalarını ve başvurularını erken yapmalarını tavsiye ederiz. 

2 Ocak Yeni Yıl

3.Mart Bulgaristan Kurtuluş Bayramı

6-9 Nisan Paskalya Bayramı

1.Mayıs İşçi Bayramı

19.Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı

24.Mayıs Bulgar Eğitim, Kültür ve Yazma Bayramı

15-18 Haziran Ramazan Bayramı

30.Ağustos Zafer Bayramı

1-4 Eylül Kurban Bayramı

6 Eylül Bulgaristan Birleşme Günü

22.Eylül Bulgaristan Bağımsızlık Günü

25-26 Aralık Noel

 

Bursa Konsolosluğu Harita Görünümü