Bursa Bulgaristan Konsolosluğu

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu’nun yetki alanları antlaşmalarla belirlenmiştir. Bursa Bulgaristan Konsolosluğunun görevleri arasında, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, pasaport yenileme, uzatma, çıkarma, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, vize, Türkiye’de bulunan Bulgaristan vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık işlemlerini yerine getirmek, noter ve evrak tasdik işlemleri yer alıyor. Bursa Bulgaristan Konsolosluğu'nun yetki alanına Bursa ve çevresindeki iller giriyor.

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Randevu 

Bursa Bulgaristan vize türleri A,B, C ve D olarak 4 başlık altında toplanıyor. Başka bir ülkeye giderken Bulgaristan üzerinden yapacağınız transit geçişlerde A tipi Bulgaristan vizesi, kısa süreli turistik seyahatleriniz için B ve C tipi Bulgaristan vizesi, iş kurmak, oturum, vatandaşlık gibi işlemler için alınan uzun süreli vizeye ise D tipi Bulgaristan vize prosedürü uygulanmaktadır. Seyahat türünüze göre hangi vizeye başvuracağınızı belirledikten sonra Bursa Bulgaristan Konsolosluğu’na başvurabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunurken formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Belgelerinizi hazırladıktan sonra konsolosluğun randevu telefonlarını arayarak randevunuzu alıp işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 
Vize ve pasaport işlemlerini Bulgaristan makamlarının yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla da yapabilirsiniz. Vize işlemleriyle ilgili 17 yıldır başarılı bir şekilde hizmet veren Hermes Consulting ise, Bursa Bulgaristan vize işlemleri içinde önemli bir danışmalık firmadır. Bursa’da ikamet eden Bulgaristan vatandaşlık, Bulgaristan vize, noter tasdiki, evlilik gibi işlemleri yapmak isteyen kişiler Hermes Consulting’in Bursa ofisiyle iletişime geçerek işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonuca ulaştırabilirler. 
Hermes Consulting Bursa ofisi uzmanları ile iletişime geçtiğinizde, seyahatinizin içeriğine uygun olarak hangi Bulgaristan vize kategorisine başvuracağınızı öğrenebilirsiniz. Bulgaristan seyahatiniz süresince kalacağınız otelin rezervasyonu, uçak rezervasyonlarınız, Sağlık Seyahat Sigortası ve aracınız için Yeşil Sigorta gibi pek çok prosedürü Hermes Consulting uzmanlarının desteğiyle çözüme kavuşturabilirsiniz. 
Bulgar Bursa vize işlemleri için Hermes Consulting Telefonu: +90 (224) 322 20 73 
Bursa Bulgaristan Konsolosu 
Evgeni Vasilev
Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Çalışma Saatleri 
Pazartesi-Cuma: 09.00-17.30
Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Vize Başvuru Saatleri
Pazartesi-Cuma: 09.00-12.00
Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Pasaport Teslim Saatleri 
Pazartesi- Cuma : 09.00- 12.00 
Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Tatil Günleri 2017
Bursa Bulgaristan Başkonsolosluğu, Bulgaristan ve Türkiye’deki resmi tatil günlerinde de çalışmalarına ara verebiliyor. Bu nedenle Bursa Bulgaristan Konsolosluğu’nda işlemleri olanların bu tarihleri göz önünde bulundurmalarını ve başvurularını erken yapmalarını tavsiye ederiz. 
2 Ocak Yeni Yıl
3.Mart Bulgaristan Kurtuluş Bayramı
14-17 Nisan Paskalya Bayramı
1.Mayıs İşçi Bayramı
19.Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı
24.Mayıs Bulgar Eğitim, Kültür ve Yazma Bayramı
26-27 Haziran Ramazan Bayramı
30.Ağustos Zafer Bayramı
1-4 Eylül Kurban Bayramı
6 Eylül Bulgaristan Birleşme Günü
22.Eylül Bulgaristan Bağımsızlık Günü
25-26 Aralık Noel
Bursa Bulgaristan Konsolosluğu İletişim 
Adres: Adalet Mahallesi, Aydın Sokak, No:1 / BURSA
Telefon:  +90 (224) 245 55 00
 E posta:  bulkonsdn@ttnet.net.tr
Bulgar Konsolosluğu Dışişleri Bakanlığı Resmi Web Sitesi: http:// www.mfa.bg/bg/
Harita Görünümü