Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Büyükelçilikler bir ülkenin başka bir ülkedeki en üst düzey temsilcilikleridir. Ülkelerin başkentlerinde bulunan Büyükelçilikler, kendi vatandaşlarının vize, vatandaşlık, noter, evlilik, pasaport yenileme, çıkarma, uzatma ve belge tasdiki işlemlerini yürütür. Bununla birlikte Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarının vize işlemlerine de cevap vermektedir. 

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği’nin yetki alanına Akdeniz, İç Anadolu, Güney Doğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi girmektedir. Bulgaristan vizesine Afyon, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Bartın, Aksaray, Amasya, Ağrı, Bartın, Antalya, Eskişehir, Ardahan, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Isparta, İzmir, Karabük gibi illerden başvurmak isteyenlerin işlemlerini Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğinden yapmaları gerekmektedir. 

Vize işlemleriyle ilgili 17 yıldır başarılı bir şekilde hizmet veren Hermes Consulting ise, Ankara Bulgaristan vize işlemleri içinde önemli bir danışmalık firmadır. Ankara’da ikamet eden ve Bulgaristan vatandaşlık, Bulgaristan vize, noter tasdiki, evlilik gibi işlemleri yapmak isteyen kişiler Hermes Consulting’in Ankara ofisiyle iletişime geçerek işlemlerini hızlı ve sorunsuz sonuca ulaştırabilirler. 

Hermes Consulting Ankara ofisi uzmanları ile iletişime geçtiğinizde, seyahatinizin içeriğine uygun olarak hangi Bulgaristan vize kategorisine başvuracağınızı öğrenebilirsiniz. Bulgaristan seyahatiniz süresince kalacağınız otelin rezervasyonu, uçak rezervasyonlarınız, Sağlık Seyahat Sigortası ve aracınız için Yeşil Sigorta gibi pek çok prosedürü Hermes Consulting uzmanlarının desteğiyle çözüme kavuşturabilirsiniz. 

Ankara Konsolosluğu Adresi: Atatürk Bulvarı, No: 124, Kavaklıdere / ANKARA

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Çalışma Saatleri: Pazartesi - Cuma ; 09:00 - 13:00

Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara pasaport teslim saatleri: Pazartesi – Cuma: 09:00-13:00

Bulgaristan Büyükelçiliği Fax: +90 (312) 468 69 56 

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği Resmi Web Sitesi : www.mfa.bg/embassies/turkey/setlang/en

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği Randevu 

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliğine yapacağınız başvurularınız için Büyükelçilik telefon numaralarını arayabilir ya da Büyükelçiliğin resmi web sitesi aracılığıyla randevu günü ve saatinizi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Bulgaristan Büyükelçiliği’nde gerçekleştireceğiniz, vatandaşlık, D Vize, pasaport uzatma, öğrenci vizesi, pasavan alma, gibi işlemlerinizi Bulgaristan Büyükelçiliğinin Vize Başvuru Merkezi ya da yetkili acenteler aracılığıyla da yapabilirsiniz. 

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliğinden randevu almak ücretli değil. Ancak başvurunuz için ödemeniz gereken vize ücretini sizlere verilecek olan hesap numarasına yatırmanız gerekmektedir. Başvurunuzun türüne uygun olarak gerekli evrak ve belgeleri hazırladıktan sonra vize başvuru formunu doldurup Ankara Büyükelçiliğine sunduğunuzda başvuru işlemleriniz başlar. Ankara Bulgaristan Büyükelçiliğinden randevu almak için aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz. 

Bulgar pasaport başvurusu, pasaport uzatma, yenileme, liçna kart başvurusu, liçna kart yenileme gibi işlemleriniz için Ankara Bulgaristan Konsolosluğundan e-randevu alınmalıdır. Elektronik ortamda alınan randevu ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Hermes Consulting olarak vatandaşlık işlemleri, pasaport ve liçna kart işlemleriniz için sizlere randevu alma konusunda yardımcı olmaktayız. 

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği randevu telefonu: +90 312 46 720 71 / +90 312 427 51 42

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Görevlileri

Bulgaristan Ankara Büyükelçisi 

Nadezhda Nikolova Neynsky

Bulgaristan Ankara Konsolosu 

Todor Petrov

Bulgaristan Büyükelçiliği Randevu Numaraları: +90 312 46 720 71 / +90 312 427 51 42

Mesai Saatleri Dışında Aranabilecek Numaralar 

+90 533 376 37 69

+90 312 467 20 71

+90 312 427 51 42

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği Tatil Günleri 

 Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği Bulgaristan resmi tatil günleri dışında da çalışmalarına ara vermektedir. Vize, pasaport, vatandaşlık, evrak tasdik işlemlerine başvuracak kişilerin tatil günlerini göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederiz. 

2 Ocak Yeni Yıl

3 Mart Bulgaristan Kurtuluş Bayramı

6-9 Nisan Paskalya Bayramı

1 Mayıs İşçi Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı

24 Mayıs Bulgar Eğitim, Kültür ve Yazma Bayramı

15-18 Haziran Ramazan Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı

1-4 Eylül Kurban Bayramı

6 Eylül Bulgaristan Birleşme Günü

22 Eylül Bulgaristan Bağımsızlık Günü

25-26 Aralık Noel

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği Ulaşım

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği oldukça merkezi bir yerdedir ve ulaşımı kolaydır. Kızılay Meydanı’na da yakın olan Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği’nin yakınında Oyuncak Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi Kuğulu Park ve Tunalı Hilmi Caddesi vardır. 

Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara Gitmek İçin Bazı Otobüs Numaraları

Ego 115 – Opera – Birlik Mahallesi

Ego 135 – Oran Sitesi – Ulus

Ego 112 – Kızılay – Gaziosmanpaşa

Ego 413 – Altınpark – Çankaya

Ego 113 – Opera – Birlik Mahallesi

Ego 413-3 – Altınpark – Çankaya

Ego 408 – Güneşevler – Hasköy – S.Lojmanları

Ego 188 – Oran Sitesi – Keçiören

Ego 388 - Opera – Yukarı Ayrancı – Küçükesat

Ego 318 - Bağcılar – Ulus

Ego 160 – Opera – Kızılay – Esat Caddesi, Seyranbağlar

Harita Görünümü