Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Bulgaristan’a komşu şehirlerden biri olan Edirne’de Bulgaristan Konsolosluk işlemleri oldukça yoğundur. Diplomatik yetkiye sahip olmayan Bulgaristan Edirne Konsolosluğu’nun yetki alanları da antlaşmalarla belirlenmiştir. Edirne Bulgaristan Konsolosluğunun görevleri arasında, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, pasaport yenileme, uzatma, çıkarma, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, vize, Türkiye’de bulunan Bulgaristan vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık işlemlerini yerine getirmek, noter ve evrak tasdik işlemleri yer alıyor.

Edirne Bulgaristan Konsolosluğun yetki alanı içinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerini de kapsıyor. 

Adres: Talat Paşa Asfaltı, No: 31, EDİRNE

Telefon: (284) 214 06 17 

Faks: (284) 214 84 82

E mail: Konsolosluk.Edirne@mfa.bg

Web Sitesi: http://www.mfa.bg/bg/91

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Randevu 

Edirne Bulgaristan vize türleri kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki kategoride incelenmektedir. Başka bir ülkeye giderken Bulgaristan üzerinden yapacağınız transit geçişlerde A tipi Bulgaristan vizesi, kısa süreli turistik seyahatleriniz için B ve C tipi Bulgaristan vizesi, iş kurmak, oturum, vatandaşlık gibi işlemler için alınan uzun süreli vizeye ise D tipi Bulgaristan vize prosedürü uygulanmaktadır. Seyahat türünüze göre hangi vizeye başvuracağınızı belirledikten sonra Edirne Bulgaristan Konsolosluğu’na başvurabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunurken formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Belgelerinizi hazırladıktan sonra konsolosluğun randevu telefonlarını arayarak randevunuzu alıp işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 

Vize ve pasaport işlemlerini Bulgaristan makamlarının yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla da yapabilirsiniz. Vize işlemleriyle ilgili 17 yıldır başarılı bir şekilde hizmet veren Hermes Consulting ise, Edirne Bulgaristan vize işlemleri içinde önemli bir danışmalık firmadır. Edirne, Tekirdağ, Kırklareli’nde ikamet eden ve Bulgaristan vatandaşlık, Bulgaristan vize, noter tasdiki, evlilik gibi işlemleri yapmak isteyen kişiler Hermes Consulting’in Edirne ofisiyle iletişime geçerek işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonuca ulaştırabilirler. 

Hermes Consulting çağrı merkezlerini arayarak seyahatinizin için yapmanız gereken vize başvurusu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Seyahatiniz için gerekli olan otel/uçak rezervasyonları, Sağlık Seyahat Sigortası ve aracınız için Yeşil Sigorta gibi pek çok hizmet sunmaktayız.

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu, Çalışma Saatleri: Pazartesi, Cuma: 09.00 / 17.30

Bulgaristan Başkonsolosluğu Edirne Oturum İzni ve D Vizesi kabul saatleri: Pazartesi - Cuma ; 09:00 - 12:00

Bulgaristan Edirne başkonsolosluğu pasaport teslim saatleri: Pazartesi - Cuma ;09:00-12:00

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Tatil Günleri

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu, Bulgaristan ve Türkiye’deki resmi tatil günlerinde de çalışmalarına ara verebiliyor. Bu nedenle Edirne Bulgaristan Konsolosluğu’nda işlemleri olanların bu tarihleri göz önünde bulundurmalarını ve başvurularını erken yapmalarını tavsiye ederiz. 

2.Ocak Yeni Yıl

3.Mart Bulgaristan Kurtuluş Bayramı

6-9 Nisan Paskalya Bayramı

1.Mayıs İşçi Bayramı

19.Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı

24.Mayıs Bulgar Eğitim, Kültür ve Yazma Bayramı

15-18 Haziran Ramazan Bayramı

30.Ağustos Zafer Bayramı

1-4 Eylül Kurban Bayramı

6 Eylül Bulgaristan Birleşme Günü

22.Eylül Bulgaristan Bağımsızlık Günü

25-26 Aralık Noel

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu Görevlileri

Edirne Bulgaristan Konsolosu 

Rusko Dimitrov Georgiev

Edirne Bulgaristan Viskonsül

Alexander Zdravkov Alexandrov

Edirne Bulgaristan Viskonsül

Petar Arabadzhiev

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu Harita