Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu

Bulgaristan’a komşu şehirlerden biri olan Edirne’de Bulgaristan Konsolosluk işlemleri oldukça yoğundur. Diplomatik yetkiye sahip olmayan Bulgaristan Edirne Konsolosluğu’nun yetki alanları da antlaşmalarla belirlenmiştir. Edirne Bulgaristan Konsolosluğunun görevleri arasında, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, pasaport yenileme, uzatma, çıkarma, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, vize, Türkiye’de bulunan Bulgaristan vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık işlemlerini yerine getirmek, noter ve evrak tasdik işlemleri yer alıyor.
Edirne Bulgaristan Konsolosluğun yetki alanı içinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ illerini de kapsıyor. 

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Randevu 

Edirne Bulgaristan vize türleri A,B, C ve D olarak 4 başlık altında toplanıyor. Başka bir ülkeye giderken Bulgaristan üzerinden yapacağınız transit geçişlerde A tipi Bulgaristan vizesi, kısa süreli turistik seyahatleriniz için B ve C tipi Bulgaristan vizesi, iş kurmak, oturum, vatandaşlık gibi işlemler için alınan uzun süreli vizeye ise D tipi Bulgaristan vize prosedürü uygulanmaktadır. Seyahat türünüze göre hangi vizeye başvuracağınızı belirledikten sonra Edirne Bulgaristan Konsolosluğu’na başvurabilirsiniz. Vize başvurusunda bulunurken formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Belgelerinizi hazırladıktan sonra konsolosluğun randevu telefonlarını arayarak randevunuzu alıp işlemlerinizi başlatabilirsiniz. 
Vize ve pasaport işlemlerini Bulgaristan makamlarının yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla da yapabilirsiniz. Vize işlemleriyle ilgili 17 yıldır başarılı bir şekilde hizmet veren Hermes Consulting ise, Edirne Bulgaristan vize işlemleri içinde önemli bir danışmalık firmadır. Edirne, Tekirdağ, Kırklareli’nde ikamet eden ve Bulgaristan vatandaşlık, Bulgaristan vize, noter tasdiki, evlilik gibi işlemleri yapmak isteyen kişiler Hermes Consulting’in Edirne ofisiyle iletişime geçerek işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde sonuca ulaştırabilirler. 
Hermes Consulting Edirne ofisi uzmanları ile iletişime geçtiğinizde, seyahatinizin içeriğine uygun olarak hangi Bulgaristan vize kategorisine başvuracağınızı öğrenebilirsiniz. Bulgaristan seyahatiniz süresince kalacağınız otelin rezervasyonu, uçak rezervasyonlarınız, Sağlık Seyahat Sigortası ve aracınız için Yeşil Sigorta gibi pek çok prosedürü Hermes Consulting uzmanlarının desteğiyle çözüme kavuşturabilirsiniz. 

Edirne Bulgar vize işlemleri için Hermes Consulting Telefon : +90 (284) 236 24 24 

 E-mail : edirne@vizemerkezi.com

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu, Çalışma Saatleri
Pazartesi, Cuma: 09.00 / 17.30
Bulgaristan Başkonsolosluğu Edirne Oturum İzni ve D Vizesi kabul saatleri :
Pazartesi - Cuma ; 09:00 - 12:00
Bulgaristan Edirne başkonsolosluğu pasaport teslim saatleri : 
Pazartesi - Cuma ;09:00-12:00
Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Tatil Günleri 2017
Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu, Bulgaristan ve Türkiye’deki resmi tatil günlerinde de çalışmalarına ara verebiliyor. Bu nedenle Edirne Bulgaristan Konsolosluğu’nda işlemleri olanların bu tarihleri göz önünde bulundurmalarını ve başvurularını erken yapmalarını tavsiye ederiz. 
2.Ocak Yeni Yıl
3.Mart Bulgaristan Kurtuluş Bayramı
14-17 Nisan Paskalya Bayramı
1.Mayıs İşçi Bayramı
19.Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Bayramı
24.Mayıs Bulgar Eğitim, Kültür ve Yazma Bayramı
26-27 Haziran Ramazan Bayramı
30.Ağustos Zafer Bayramı
1-4 Eylül Kurban Bayramı
6 Eylül Bulgaristan Birleşme Günü
22.Eylül Bulgaristan Bağımsızlık Günü
25-26 Aralık Noel
Bulgaristan Edirne Konsolosluğu Görevlileri
Edirne Bulgaristan Konsolosu 
Rusko Dimitrov Georgiev
Edirne Bulgaristan Viskonsül
Alexander Zdravkov Alexandrov
Edirne Bulgaristan Viskonsül
Petar Arabadzhiev
Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu İletişim
 Adres: Talat Paşa Asfaltı, No: 31, EDİRNE
 Telefon: (284) 214 06 17 
 Faks: (284) 214 84 82
E mail: bulkonsedn@ttnet.net.tr
 Web Sitesi: http://www.mfa.bg/bg/91