KONSOLOSLUK

Konsolosluk İşlemleri

bulgaristan konsolosluğu

Konsolosluk işlemleri nedir, nasıl yapılır?

Konsolosluklar, bir devletin yabancı ülkedeki vatandaşlarına ilgili konularda hizmet vermek, ülkesinin ticari mallarını korumak ve pazarlamak için kurulan resmi dairelerdir. Konsolosluklar aynı zamanda vize başvuruları, vatandaşlarının evlilik işlemleri, vatandaşlık başvuruları, vatandaşlık mülakatlarını, noter, evrak tasdik ve pasaport yenileme gibi işlemleri yerine getirmekle yükümlüdür.

Konsolosluk işlemlerinin en yoğun olduğu birim ise kuşkusuz vize birimidir. Bulgaristan Konsolosluğu, vize başvurularını talep edilen vize türüne göre değerlendirip, başvuru tarihi ve seyahat süresini dikkate alarak sonuca kavuşturur. Konsolosluk yetkilileri, vize başvurularınıza olumlu ya da olumsuz cevap verir.

Bulgaristan vize başvuruları bazı konsolosluklara şahsen yapılabildiği gibi yetkilendirilmiş acenteler tarafından da  tamamlanabilir. Yetkili vize danışmanları, konsolosluk işlemleri için başvuru sahiplerine gerekli bilgileri sunar. Vize başvuru işlemlerinizi sizin adınıza yürüterek sonucun olumlu çıkması için tüm çabayı gösterir.