Bulgaristan'da Temsilciliği Olanlara Ticari Vize

bulgaristan ticari vizesi, bulgaristan'da temsilciliği olanlara ticari vize

Ticari Vize - Bulgaristan'da Temsilciliği Olanlar

Bulgaristan’da ya da Türkiye’de şirket sahibi olanlar ve bu iki ülkeden birinde faaliyet gösteren bir şirkette çalışanlar talep etmeleri halinde Bulgaristan ticari vizesi alabiliyorlar. Ticari vize almanın bir başka yolu da Bulgaristan’da ticari temsilcilik açmaktan geçiyor. Avrupa Birliğine tam üye olan Bulgaristan, son yıllarda ticari temsilcilikler konusunda da yükselerek artan bir hareketlilik içindedir. Sayfamızın devamında Bulgaristan'da temsilcilik dolayısıyla ticari vize başvurusu hakkında detaylı bilgilere yer verilmiştir. Hermes Consulting olarak ticari vize başvurularınızı sizleri yormadan, sıkıcı vize prosedürleriyle uğraştırmadan tamamlamaktayız. Seyahatiniz için gerekli yapılması zorunlu olan seyahat sağlık sigortanızı da sizin adınıza düzenleyip başvuru dosyanıza ekliyoruz. Ticari vize konusunda sormak istediğiniz soruları mesai saatleri içinde iletişim numaralarımızı arayarak müşteri temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Bulgaristan devletinin, ülkelerinde temsilciliği olan şirket ve firmalara gösterdiği imtiyaz ve destekler girişimcilerin iştahını kabartıyor. Temsilcilik açma konusundaki bu hareketlilik uluslararası yatırımcıların da gözünden kaçmıyor. Bu nedenle Bulgaristan’ın ekonomik yükselişinde pay sahibi olmak isteyen iş dünyasının önemli temsilcileri de yörüngelerini Bulgaristan piyasasına çevirmiş durumda. 

Eğer sizde yatırımlarınızı Bulgaristan’da değerlendirmek isterseniz, bu ülkedeki şirket sahipleri ile birlikte çalışmalar yürüten Hermes Consulting Bulgaristan ticari vize danışmanlarımızla birlikte başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Uzun yıllara dayanan tecrübelerimizle sizlere hizmet vermekte ve başvurularınız için işlem kolaylığı sağlamaktayız. Temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonrasında iş dünyası hakkında kalıcı ön referanslar elde etmiş olacaksınız. Çalışmalarınız neticesinde Bulgaristan temsilciliği kurulan firma ve şirketiniz üzerinden artık kolaylıkla ticari vize talebinde bulunabilirsiniz. 

Temsilcilik açma işleminizi tamamlayan uzman ekibimiz vize hizmetleri sırasında da size tam destek vermeye devam edecektir. Bulgaristan'da temsilcilik açma ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm belge ve evraklarınızı ofis adresimize kendiniz bırakabileceğiniz gibi kargo veya kurye ile de ulaştırabilirsiniz. 

 Adres: Adnan Saygun Caddesi, Körkadı Sokak, Turizm Sitesi, 6.blok. Ulus / Levent - İstanbul

Hermes Consulting : 0212 265 00 09

Bulgaristan'da Şirket Temsilciliğinden Dolayı Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler 

1. Bulgaristan’da kurulacak temsilciliğin Kuruluş Kararı (СЪДЕБНО РЕШЕНИE)

2. Temsilciliğin son 1 ay içinde alınmış Ticaret Odası Kaydı (СЕРТИФИКАТ)

3. Bulgaristan’da ikamet ettiğiniz yere ait Bulgaristan noterinden tasdikli Kira Kontratı

4. Bulgaristan’da veya Türkiye'de açılmış  banka hesabınıza ait Hesap Dökümü (En az 5000 TL ya da karşılığı leva bakiyesi bulunan)

5. Aile bağlarınızı belgeleyen tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus cüzdan fotokopisi

6. Pasaport (dönüş tarihinden itibaren en az 1 yıl daha geçerliliği olmalı)

7. Biometrik fotoğraf (Arka fonu beyaz)

8. Hermes Vize Takip Formu/ Vize Başvuru Formu 

Bulgaristan ticari vize için gerekli belgeler konusunda temsilcilerimizden yardım alabilirsiniz. Başvurunuzu Hermes Consulting ile tamamlamaya karar verdiğinizde hazırladığınız kişisel evraklarınızı şahsen gelmek zorunda kalamadan ofis adresimize kargo ile göndermeniz yeterlidir. Temsilcilerimizden gerekli evrak listesi ve vize ücreti konusunda bilgi e-postası talep edebilirsiniz. Sizlere yöneltilen bilgi mailinde yer alan evrakları hazırladıktan sonra ister şahsen ister kargo ile dosyanızı bize gönderebilirsiniz. Tarafımıza ulaşan evraklarınızın kontrolleri yapıldıktan sonra dosyanız konsolosluk birimine teslim edilecek düzende hazırlanır. Evraklarınızın konsolosluk biriminin istediği düzende sunulması önemlidir. Bulgaristan departmanımız başvuru dosyanız ile ilgili gerekli tüm kontrolleri tamamladıktan sonra başvuru işlemleriniz tamamlanır

Bulgaristan Konsolosluğu Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan diplomatik temsilcilikleri diğer kısa süreli vize türlerinde olduğu gibi ticari vize başvurularını da ortalama 10 iş günü içerisinde tamamlıyor. Ancak başvurunun Türkiye veya Bulgaristan’ın resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda vize işlemleri daha uzun sürede sonuçlanabilir. Yabancı pasaportlarla yapılan vize başvuruları verilen ortalama süreden daha uzun bir zamanda sonuçlanabilir. Dolayısıyla  başvuru yapacak yabancı uyruklu vatandaşların bu bilgi dahilinde işlemlerini gerçekleştirmeleri tavsiye edilir.

Önceden uçak bileti almış olmak ya da otel ücretini ödemiş olmak ticari vizenizin kesin çıkacağı anlamına gelmez. Başvurularınız sunulan eksiksiz evraklara rağmen ret ile de sonuçlanabilir. Başvuruları kabul etme ve değerlendirme yetkisi sadece başvuru yapılan Bulgaristan Konsolosluğundadır. İşlemlerinizin her aşamasında yardım isteyebileceğiniz Hermes Consulting, vizelerin değerlendirilme aşamalarına karışamamaktadır. 

Bulgaristan Ticari Vize Ücretleri

Bulgaristan vize ücretleri seyahat amacına göre değişiklik gösterir. Ticari vize için Bulgaristan temsilciliklerinin talep ettiği harç bedeli bulunmaktadır. Buna ilaveten vize başvuru merkezleri servis hizmet ücreti talep etmektedir. Başvurularınızı vize servisimiz ile tamamlamaya karar verdiğinizde sizlere yönelttiğimiz vize ücreti, içinde konsolosluk vize harcı, servis ve hizmet bedellerini de kapsamaktadır.  Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Rusya, Karadağ, Ukrayna gibi ülkelerin vatandaşlarının ticari vize alırken ödeyecekleri ücret daha farklıdır.  Makedonya ve Sırbistan vatandaşları vize ücreti ödemezler, sadece hizmet aldıkları firmanın servis bedelini öderler. 

Başvurunuz için bize ulaştığınızda ödemeniz gereken en güncel vize ücret bedelini ve gerekli evrak listesini e-posta adresinize göndermekteyiz. Bulgaristan vizesi fiyatı, seyahatinizin süresine ve hangi ülke vatandaşı olduğunuza göre değişir. Bulgaristan konsolosluk birimleri 12 yaşından küçük çocuklar için de konsolosluk vize harcı talep etmez. Türkiye'nin dört farklı şehrinde hizmet veren Bulgaristan konsoloslukları, vize harç bedellerini anlaşmalı olduğu banka aracılığıyla kabul eder. İstanbul Başkonsolosluğu, Ankara Büyükelçiliği ve Bursa Konsolosluğu vize harç bedellerini Garanti Bankası aracılığıyla, Edirne Başkonsolosluğu ise İş Bankası aracılığıyla kabul etmektedir.

 
Bulgaristan’a Temsilcilik Açma İle İlgili Merak Edilen Sorular
 

Bulgaristan’da açtığım temsilcilik ne gibi faaliyetlerde bulunabilir?

Bulgaristan’da kurduğunuz temsilcilik; pazar ve piyasa araştırması, ana firma reklamı, sözleşmeler imzalanması gibi faaliyetleri yürütebilir.

Bulgaristan’da açtığım Temsilcilik üzerinden gelir elde edilebilir mi?

Bulgaristan’da kurulmuş temsilcilik yapılan faaliyetlerden gelir elde edemez. Çünkü kanuna göre tüm masraflar ana şirket tarafından karşılanmak zorundadır.

Temsilcilik üzerinden ticari vizeyi ne kadar süreli alabilirim?

Bulgaristan’da kurmuş olduğunuz temsilcilik üzerinden C tipi vizeyi en uzun 1 yıllık olarak talep edebiliyorsunuz.