Ticari Vize - BG Temsilcilik Olanlar

Ticari Vize - BG Temsilcilik Olanlar

BULGARİSTAN TEMSİLCİLİK AÇMA

Bulgaristan’da ya da Türkiye’de şirket sahibi olanlar ve bu iki ülkeden birinde faaliyet gösteren bir şirkette çalışanlar talep etmeleri halinde Bulgaristan ticari vizesi alabiliyorlar. Bulgaristan ticari vizesi almanın bir başka yolu da Bulgaristan’da ticari temsilcilik açmaktan geçiyor. AB’ye tam üye olan Bulgaristan son yıllarda ticari temsilcilikler konusunda da yükselerek artan bir hareketlilik içinde. 


Bulgaristan devletinin, ülkelerinde temsilciliği olan şirket ve firmalara gösterdiği imtiyaz ve destekler girişimcilerin iştahını kabartıyor. Temsilcilik açma konusundaki bu hareketlilik uluslararası yatırımcıların da gözünden kaçmıyor. Bu nedenle Bulgaristan’ın ekonomik yükselişinde pay sahibi olmak isteyen iş dünyasının önemli temsilcileri de yörüngelerini Bulgaristan piyasasına çevirmiş durumda. 

Eğer sizde yatırımlarınızı Bulgaristan’da değerlendirmek isterseniz, bu ülkedeki şirket sahipleri ile birlikte çalışmalar yürüten Hermes Consulting Bulgaristan ticari vize danışmanlarımıza başvuru yapabilirsiniz. Temsilcilerimiz ile yapacağınız görüşmeler sonrasında iş dünyası hakkında kalıcı ön referanslar elde etmiş olacaksınız. Çalışmalarınız neticesinde Bulgaristan temsilciliği kurulan firma ve şirketiniz üzerinden artık kolaylıkla ticari vize talebinde bulunabilirsiniz. 

Temsilcilik açma işleminizi tamamlayan uzman ekibimiz vize hizmetleri sırasında da size tam destek vermeye devam edecektir. Bulgaristan Temsilcilik Açma ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm belge ve evraklarınızı ofis adresimize kendiniz bırakabileceğiniz gibi kargo veya kurye ile de ulaştırabilirsiniz. 

 
Adres: Adnan Saygun Caddesi, Körkadı Sokak, Turizm Sitesi, 6.blok. Ulus / Levent - İstanbul

Hermes Consulting : 0212 265 00 09

Bulgaristan Şirket Temsilciliği Ticari Vizesi İçin Gerekli Belgeler 

1. Bulgaristan’da kurulacak temsilciliğin Kuruluş Kararı (СЪДЕБНО РЕШЕНИE)-

2. Temsilciliğin son 3 ay içinde alınmış Ticaret Odası Kaydı (СЕРТИФИКАТ)

3. Bulgaristan’da ikamet ettiğiniz yere ait Bulgaristan noterinden tasdikli Kira Kontratı

4. Bulgaristan’da açtığınız banka hesabınızın ait Hesap Dökümü 

5. Aile bağlarınızı belgeleyen tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 

6. Pasaport 

7. Biometrik fotoğraf (Arka fonu beyaz)

8. Hermes Vize Takip Formu/ Vize Başvuru Formu 

Bulgaristan Konsolosluğu Ticari Vize Çıkış Süresi


Bulgaristan diplomatik temsilcilikleri diğer kısa süreli vize türlerinde olduğu gibi ticari vize başvurularını da ortalama 5-7 gün içerisinde tamamlıyor. Ancak başvurunun Türkiye’de veya Bulgaristan’da resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda vize işlemleri daha uzun sürede sonuçlanmasına neden olabilir. Bulgaristan Ticari vizesine başvuracak kişilerin red alabileceklerini de göz önünde bulundurarak, seyahat planlarını vizeleri sonuçlandıktan sonra yapmalarını öneririz. Önceden uçak bileti almış olmak ya da otel ücretini ödemiş olmak ticari vizenizin çıkacağı anlamına gelmez. 

Bulgaristan Ticari Vize Ücretleri 2017

Bulgaristan ticari vize ücretleri seyahat türü ve amacına göre değişiklik gösterir. Ticari vize için Bulgaristan temsilciliklerinin talep ettiği harç bedeli 60/35 Euro’dur. Buna ilaveten vize başvuru merkezi 25 Euro servis hizmet ücreti talep etmektedir. Fotokopi ücreti, fotoğraf hizmeti, kurye hizmeti, SMS hizmeti ve vize başvuru formunu doldurma ücreti bu fiyatın içinde dahil değildir. Bu hizmetler için de yaklaşık olarak 25 Euro ödemeniz gerekir. Eğer evraklarınızın hazırlanmasında danışmanlık hizmeti alırsanız ekstra ödeme yapmanız gerekecek. Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Rusya, Karadağ, Ukrayna gibi ülkelerin vatandaşlarının ticari vize alırken ödeyecekleri ücret 35 Euro’dur. Bu kişilerin ayrıca vize başvuru merkezi 25 Euro ve danışmanlık aldıkları firmaya servis ücreti ödemeleri gerekir. Makedonya ve Sırbistan vatandaşları vize ücreti ödemezler, sadece servis ücreti öderler. Bulgaristan’a Temsilcilik Açma İle İlgili Merak Edilen Sorular:

Bulgaristan’da açtığım temsilcilik ne gibi faaliyetlerde bulunabilir?

Bulgaristan’da kurduğunuz temsilcilik; pazar ve piyasa araştırması, ana firma reklamı, sözleşmeler imzalanması gibi faaliyetleri yürütebilir.
 

Bulgaristan’da açtığım Temsilcilik üzerinden gelir elde edilebilir mi?

Bulgaristan’da kurulmuş temsilcilik yapılan faaliyetlerden gelir elde edemez. Çünkü kanuna göre tüm masraflar ana şirket tarafından karşılanmak zorundadır.
 

Temsilcilik üzerinden ticari vizeyi ne kadar süreli alabilirim?

Bulgaristan’da kurmuş olduğunuz temsilcilik üzerinden C tipi vizeyi en uzun 1 yıllık olarak talep edebiliyorsunuz.